Історія становлення нашого фонду

27 квітня 1999 року був зареєстрован благодійний фонд "Повернення до життя". А вже в вересні 1999 року, за підтримки "Альянс Партнерства Каунтерпарт", фонд розпочав свій перший проект "Ремісія довжиною в життя".

2002 рік Зустріч експерта МФ «Відродження» з цільовою групою. Початок проекту зі Зменшення Шкоди.

90-ті роки були занадто "наркотизовані" в Україні. Канабіс і опій в різних своїх складових був найпоширенішим серед тих, хто або експериментував з наркотиками, або вже був, як то кажуть, "в системі" (або спрощено - в повній торбі).

На фото перший (2001р.) і (2020р.) випуски газети

Наш проект став першим в Кіровоградській області, метою якого було зменшити шкоду від вживання психоактивних речовин шляхом поступової зміни небезпечної поведінки наркоспоживачів на більш безпечну.

2001 року ми зареєстрували і почали випускати газету "Покоління" для молоді, яка експериментує зі свідомістю через вживання психоактивних речовин. Газета і на цей час виходить, тільки вже в кольорі і на професійно зверстаному рівні.

2003 рік. Перший польовий пункт надання послуг для уразливих груп.

2002 року в Кіровоградській області за підтримки МФ "Відродження" і МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" розпочалася багаторічна відповідь на епідемію ВІЛ серед уразливих груп населення. Головна мета - змінити їх небезпечну поведінку на більш безпечну і таким чином зменшити поширення ВІЛ в регіоні.

З оглядом на 18-річний досвід роботи в цьому напрямку усвідомлюєш, наскільки важка і важлива така робота. Як результат - в Україні вдалося суттєво загальмувати розвиток епідемії ВІЛ. Ми були і залишаємося лише невеличким пазлом в цій всеукраїнській системній відповіді, яку вибудував разом з ВІЛ-сервісними організаціями МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" (наразі - "Альянс громадського здоров'я").

2006 рік. Центр надання послуг наркозалежним. Під час візиту наставників з США.

2003 року статус фонду було перереєстровано в обласний і за підтримки МБФ "Міжнародний Альянс громадського здоров'я", ОЦСССДМ та МБФ "Heifer Project International" в с. Плоске Знам'янського району почав працювати реабілітаційний центр для наркозалежної молоді "Повернення до життя". За 16 років його роботи послугами з реабілітації скористалися більше 2 тисяч осіб з усіх куточків України. Наші грузинські партнери за підтримки МБФ "СНІД-Фонд Схід-Захід" переймали у нас досвід з реабілітації, а керівник реабілітаційної програми центру Геннадій Разумов був відряджений до грузинського реабілітаційного центру, щоб допомогти колегам налагодити перші кроки в роботі їх новоствореного центру.

З 2007 року почалася співпраця з МБФ "СНІД-Фонд Схід-Захід" (AFEW), яка продовжується і сьогодні. Завдяки AFEW ми почали працювати з підлітками з групи ризику в м. Кропивницький і в Кіровоградській області. Наразі створено соціальний об'єкт "VIP-бункер", молодіжна волонтерська група якого нам допомагає в роботі з підлітками, а також партнерська мережа з профільними організаціями міста. За цей час більше 4 тисяч підлітків з міста і області скористалися нашими послугами, частина з яких змінила на краще своє життя.

2016 рік. Одна з міських молодіжних акцій

З 2020 року почалася співпраця з ВБО "Всеукраїнська асоціація громадського здоров'я" з метою продовження роботи з найуразливішою до ВІЛ групою населення в містах Кропивницький, Олександрія та Знам'янка за кошти МОЗ - Центр Громадського Здоров'я.

Наразі (травень, 2020) наш Фонд працює над 5 проектами: "HealthLink", "CDC"", "Bridget the Gaps", "5%_Young", "Harm Reduction".