Програму Зменшення Шкоди наша організація розпочала у травні 2002 року. На той час вона сприймалася більшістю пересічних громадян як щось неадекватне. Міліція взагалі не могла збагнути філософію Програми. Майже кожного дня доводилося залучати нашого юриста для пояснень того, що ми працюємо в рамках законів України, що Програма є однією зі складових у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД, а іноді і визволяти соціальних працівників з кабінетів правоохоронців.

Після 17 років роботи, 30 жовтня 2019 року, наша організація передала Програму іншій місцевій благодійній організації для її подальшого виконання за державні кошти. На жаль, організація-приймач так і не розпочала Програму. З огляду на 5-місячний період простою вперше за 17 років роботи Програми ми вирішили знову її продовжити, але вже від ВБО «Всеукраїнська асоціація громадського здоров’я». З 01 квітня 2020 року, в найважчий для країни період, пов’язаний з COVID-19, ми знову почали свою роботу серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики (ЛВІН) та секс-працівників (СП). Саме ця категорія людей залишається найуразливішою групою до ВІЛ, гепатитів, туберкульозу та ІППП, оскільки мають ризиковану поведінку та найчастіше наражаються на такі соціально-небезпечні хвороби.

На сьогодні Програма працює в м. Кропивницький, м. Знам’янка та м. Олександрія. Планове охоплення на 2020 рік складає 5508 ЛВІН та 968 СП.

Кожна людина, яка під час тестування на ВІЛ/гепатит С, сифіліс та скринінг на ТБ отримала позитивний результат, за бажанням може скористатися безкоштовною послугою з соціального супроводу до відповідного лікаря з метою отримання найскорішого лікування.

Також в рамках Програми соціальні працівники роз’яснюють ЛВІН щодо програми замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) та пропонують стати її учасником.

Кожен споживач послуг має свій унікальний код, завдяки якому фахівці Програми відстежують, коли він останній раз проходив тестування на ВІЛ, скільки послуг отримував, як довго користується Програмою. Код є свого роду перепусткою до Програми, яка, з одного боку, гарантує анонімність учаснику, з іншого - дозволяє вести облік послуг, які він отримав за певний час.

Завдяки Програмі, яка працює в кожній області України, нам вдалося суттєво знизити темпи росту епідемії ВІЛ/СНІД та покращити здоров’я людей з групи підвищеного ризику.